Uroczyste otwarcie nowego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

8 października 2014 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39. W wydarzeniu zwieńczającym budowę obiektu uczestniczyło wielu znamienitych gości, w tym m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska.

Gospodarzem ceremonii był prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, środowiska artystycznego i kulturalnego, urzędów państwowych i wojewódzkich, władz samorządowych Mazowsza i Warszawy, generalnego projektanta –  pracowni architektonicznej JEMS Architekci, generalnego wykonawcy robót – firmy DORBUD i inwestora zastępczego – firmy Project Management Intertecno.

Inwestycja o wartości ponad 54,4 mln złotych została zrealizowana w ramach projektu pn.: „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W nowym kompleksie budynków uczyć się będą studenci Wydziału Rzeźby, Wydziału Scenografii, Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną oraz Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.