AKTUALNOŚCI

Uroczyste zawieszenie wiechy na nowym budynku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

10 czerwca 2013 roku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39.

Gospodarzem ceremonii związanej z zakończeniem stanu surowego otwartego budynku był prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyło wielu znamienitych gości, w tym m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, przedstawiciele warszawskich uczelni artystycznych, Senatu Uczelni, Władzy Wdrażającej Programy Europejskie, generalnego projektanta generalnego wykonawcy prac oraz inwestora zastępczego.

Podczas uroczystości głos zabrali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. Adam Myjak. Po wystąpieniach prelegentów staropolskim zwyczajem na nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych zawisła symboliczna wiecha, uświetniając tym samym zakończenie prac konstrukcyjnych obiektu. Na zakończenie ceremonii wszyscy goście mieli możliwość zwiedzania inwestycji.

Aktualnie w nowym budynku przy Wybrzeżu Kościuszkowskim ruszają prace wykończeniowe, polegające na montażu płyt elewacyjnych, witryn okiennych oraz instalacji wewnętrznych. Równocześnie na ukończeniu są prace związane z rozbudową istniejącego budynku ASP. Realizacja inwestycji pozwoli na przyjęcie znacznie większej liczby studentów oraz poszerzenie oferty edukacyjnej uczelni.