AKTUALNOŚCI

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowym budynkiem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

26 czerwca 2012 roku prof. Ksawery Piwocki, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dokonał uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod realizowaną inwestycję przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39.
Podczas uroczystości podpisano także akt erekcyjny. Dokument został sygnowany przez Rektora prof. Ksawerego Piwockiego, pełniącego obowiązki gospodarza wydarzenia oraz prof. Adama Myjaka - Rektora Elekta, Bernarda Kasprzaka - Kanclerza Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Tomasza Tworka - Prezesa firmy Dorbud SA, generalnego wykonawcy inwestycji i Macieja Miłobędzkiego - Generalnego Projektanta z firmy JEMS Architekci Sp. z o.o. W ceremonii uczestniczyło także wielu dostojnych gości, przedstawiciele Senatu Uczelni, obecni byli m.in.: Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Wiktor Jędrzejec oraz Naczelnik Wydziału Wdrażania POIiŚ Władzy Wdrażającej Programy Europejskie, Anna Żabicka.
W kapsule czasu, poza podpisanym aktem erekcyjnym, znalazły się również egzemplarze aktualnej prasy, monety oraz zdjęcia terenu, na którym realizowana jest inwestycja.